facebook_pixel
Doğanın Antioksidan Mucizesi Propolis!

Doğanın Antioksidan Mucizesi Propolis!

Propolis, arıların kovanlarını dış etkenlerden ve zararlı mikroorganizmalardan korumak için üzerini kapladıkları reçinemsi bir maddedir. Arılar tarafından farklı farklı bitkilerin tomurcuklarından, yaprak ve gövdelerinden toplanarak biriktirilirler. Propolisin içeriği de bu bitkilerden toplanan maddelerin bileşenlerine göre değişmektedir. Ancak propolis, yapılma amacına uygun olarak içerisinde antioksidan bileşenler (Flavonoid gibi) dışında B1, B2, C ve E vitamini, demir, kalsiyum, magnezyum, çinko ve bakır gibi maddeleri de içinde barındırıyor.

Propolisin vücudumuza faydaları kısaca şöyle sıralanabilir;

 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Her türlü iltihabın iyileşmesine yardımcı olur.
 • Ağız kenarındaki yaralar başta olmak üzere, vücudun diğer kısımlarındaki uçukları tedavi eder.
 • Bakteri ve mantar sebebiyle oluşabilecek hastalıklara karşı koruma sağlar.
 • Kansere karşı etkili olduğu görülmüş ve birçok kanser hastası için umut olmuştur.
 • İçinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde cilt bakımı için önemli bir oyuncudur.
Doğanın Antioksidan Mucizesi Propolis!

Doğanın Antioksidan Mucizesi Propolis!

Propolisi güvendiğiniz aktarlarda bulabilirsiniz; piyasada iki farklı türü ile yer almaktadır. Biri ufak sarı-kahverengi parçalar şeklinde olan katı hali, diğeri de damla şeklinde olan sıvı hali. Propolis suda çözünen bir madde olmadığı için genel olarak damla şeklinde olanları tercih ediliyor. Bu yüzden sıvı içinde çözünmüş halini almak, vücutta daha etkili olmasını sağlıyor.

Propolis; içerisinde bulunan yenileyici özelliğe sahip başta C vitamini olmak üzere diğer yardımcı maddeler ile birlikte doğadan alabileceğimiz en güçlü antioksidan maddeler arasında diyebiliriz. Bu hücre yenileyici maddelerin cilt kırışıklıklarına büyük bir etkisi vardır. Yenilenen cilt hücreleri kaybettikleri esnekliği de geri kazanarak kırışık görünümü azaltacak ve düzenli kullanımda yeniden oluşmasını da azaltacaktır.

Kırışıklık bakımında birçok ürün kullanmak yerine güçlü bileşenlerden oluşan bölgelere göre özelleşmiş ürünler kullanırsanız daha etkili sonuçlar alırsınız. Bu nedenle cilt bakım ürünlerinizi seçerken içinde propolis bulunduran ürünler ile daha etkili bir sonuç elde edersiniz.

Propolis özlü bazı kırışıklık kremleri;

Alicia Propolisli Göz Çevresi Kremi

Göz çevresindeki kırışıklıklar ve ince çizgilerin giderilmesi ve yeni kırışıklık oluşumunun önüne geçmek için Alicia Propolisli Göz Çevresi Kremi’ni tercih edebilirsiniz. İçindeki propolis özleri ile hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olarak kırışıklıkları önlerken torbalanma ve morluklara karşı da iyi gelecektir.

Alicia Propolisli Yenileyici Krem

Bir diğer önerimiz ise Alicia Propolisli Yenileyici Krem. Bu krem içindeki propolis ile yüz ve boyun bölgesindeki cildin mikroorganizmalardan korunmasını sağlarken cildin nem dengesini sağlayarak mükemmel bir bakım sağlar. Aynı zamanda kolajen üretimini artırarak cildin yenilenmesini hızlandırır ve esneklik kazanmasına yardımcı olur.

 


Alicia Propolisli Yenileyici Krem - Anti Aging

 • Alicia Cosmetica Propolisli Yenileyici Krem

  Propolisli Yenileyici Krem 50 ml. – Anti-Aging, Canlandırıcı ve Yenileyici

  3.83 out of 5

  Propolisli Yenileyici Krem, içeriğindeki propolis sayesinde hassas ve tüm cilt tipleri için idealdir. Yağlı ciltlerde ise sebum (yağ) salgısını dengelediği için sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur ve antimikrobal etki gösterir. Cildi yenilemeye ve iyileştirmeye yardımcı olur. Cildin nemli kalmasını sağlayarak yaşlanma etkilerine karşı savaşır. Kırışıklık ve cilt problemlerinde etkilidir. Propolisin bileşiminde C, E, B1, B2 vitamini, mineraller ve aminoasitler yer alır. Yumuşak dokusu sayesinde ciltte kolayca yayılır.

  590,00 

Gönderiyi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.