facebook_pixel

Kırışıklık ve Lekelenme Bakımında Devrim: Bitkisel Plasenta

Plasentanın tıptaki önemi geçtiğimiz zamanlarda yapılan araştırmalar ile giderek daha çok anlaşıldı. Kozmetik sektörüne girişi ise 1930-40’lı yıllara kadar dayanıyor. İlk başlarda insan ve hayvan plasentalarının kullanımı (kulağa pek hoş gelmese de) yaygın idi. Cilt bakımı ve saç bakımında çok kullanılmaya başlanmıştır.

Plasenta ekstresinin kozmetik ürünlerde kullanılması; plasentanın biyolojik açıdan önemli etken maddeleri barındırdığı, derinin oksijen emme etme yeteneğini arttırdığı, hücresel metabolizmayı uyarıp canlandırdığı ve yeni hücre üretimini artırdığı fark edildiğinde başlanmıştır.

Kırışıklık ve Lekelenme Bakımında Devrim: Bitkisel Plasenta

İnsan ve hayvan plasentası kullanımının insanlar için hormonal açıdan fazla geldiği ortaya çıktığında bitkilerden plasenta elde edilip edilemeyeceği tartışma konusu oldu. Ve, evet, bitkilerin de plasentası bulunduğu ve insani ve hayvani plasentaya eş değer etkinlikte olduğu ancak bitkisel plasentanın hormonal açıdan zararlı olmadığı görüldü.

Bitkisel Plasenta

Bitkilerin içerisindeki plasenta protein bakımından zengin bir sıvı olarak nitelendirilebilir. Bu sıvıda bulunan yapısal maddeler, ciltteki kolajen sentezini uyararak cildin oksijen tüketimi ve protein sentezini büyük oranlarda artırıp cildin yenilenmesini  ve nemlenmesini sağlar. Böylece, leke oluşumlarını önleyerek cilde rengini yeniden kazandırır  ve kırışıklık oluşumlarını azaltıp etkili bir cilt bakımı sağlar.

Kırışıklık ve Lekelenme Bakımında Devrim: Bitkisel PlasentaAlicia Plasenta ve Aloe Vera Özgü gece kreminin yapısını oluşturan Sabila (aloe vera) ailesinden gelen bir bitki türüdür ve bu bitkinin plasentası ile oleo jeli kullanılıyor. Derinin 3 katmanına da nüfuz ederek deride uzun süreli nemlendirici etki yaratır. Deriye bu kadar etkili şekilde nüfuz edebildiği için lekelenme ve kırışıklık konusunda da çok daha etkili olmaktadır.

İçinde plasenta bulunan kırışıklık kremleri özellikle gece uygulandığında daha verimli olmaktadır. Hücrelerin kendini yenileme zamanı olan gece, özellikle uyku halindeyken plasentalı kırışıklık kremleri hücre üretimi için büyük destek olacaktır.

Alicia Plasenta ve Aloe Vera Özlü Gece Kremi

 • Tükendi

  Plasenta ve Aloe Vera Özlü Gece Kremi 50 ml. – Anti-Aging, Cilt Yenileme & Yapılandırma

  4.30 out of 5

  Plasenta ve Aloe Vera Özlü Gece Kremi, yüksek oranda su ve mineral barındırdığı için yıpranmış ciltlerde oldukça etkilidir. İçeriğindeki aloe vera özleri sayesinde düzenli kullanımda yüzdeki çizgilenmeler, kırışıklıklar ve hat bozukluklarının giderilmesine yardımcı olur. İnsan ve hayvan plasentasına eş değer yapıya sahip olan bitkisel plasenta %100 bitkisel hücre yenileyici özlerden oluşmaktadır. Plasentası aminoasitler, mineral ve enzimler açısından oldukça zengindir. Özütünde A, C, E ve B12 vitamini bulundurur. Cildin 3 tabakasına nüfus eder (epidermis, dermis, hipodermis).

  599,00 

Gönderiyi Paylaş

Yorum (1)

 • Avatar
  Özlem cevapla

  Sürekli kreminizi kullanıyordum..
  Fakat müşteri ilişkilerinde sanıırm kalitede biraz yalnışlar var diye düşünüyorum..
  Telefonla görüşmemizde indirimle ilgili görüşünüzü mesajla birdirmeniz ve benim de mesajla sizelere kabul edip bana kremi göndermenizi istememe rağmen herhangibir dönüş yapılmadı.
  Tekrar krem siparişi için aradığımda o indirimin yapılmayacağının söylenmesi doğrusu hoş karşılamadığım bir durum oldu..
  Kampanya indirimi ve süresi olmadığı halde böyle bir davranış sergilenmesi ürünlerinizi kullanamama kararı almama neden oldu.
  Umarım diğer müşterileniz bu tarz tutarsız davranışlara maruz kalmadan geekli düzeltmeleri yaparsınız.

  25 Şubat 2020 at 15:40

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.